6 tipov ako zviditeľniť svoje myšlienky

PeknéPrezky logo

To, že vytvoriť dobrú prezentáciu nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať, ste už asi zistili. V tomto príspevku by som sa s vami chcel podeliť o zopár jednoduchých, no o to efektívnejších tipov, ktoré by Vám mohli v budúcnosti pomôcť pri vytváraní prezentácií.

Rozhovor: nové trendy v tvorbe prezentácií

Prečítajte si, aký zaujímavý článok sme pripravili pre spravodajský portál TERAZ.sk na tému – aké sú nové trendy v tvorbe prezentácií, ktoré by ste určite mali poznať. Pre prečítanie článku kliknite na obrázok, alebo kliknite TU.

Zabudnite na nudné prezentácie, je tu PREZI!

Tvorba prezentácií je dnes už pomerne rozšírená možnosť, ako formou obrázkov, textu, či dokonc aj videa, prehľadným a hravým spôsobom vyzdvihnúť nejaký produkt, službu, spraviť zaujímavú prednášku, seminár a podobne.

Prečo začať prezentovať vo formáte 16:9

Neustálym pokročením doby sa prirodzene vyvíjajú aj technológie. Televízory sa menia na plazmy, počítače na notebooky, CRT obrazovky nahradili LCD, pevné linky zasa smartfóny.

Ako využiť zlatý rez vo vašej prezentácii

Zlatý rez je oku lahodiaca proporcia, ktorú ľudia poznajú už od staroveku. Predstavím vám, kde všade sa môžete so zlatým rezom stretnúť a ako je možné ho využiť práve pri tvorbe PowerPoint prezentácií. Zlatý rez je pojem a princíp, s ktorým sa stretávame aj v iných oblastiach ako je matematika, typografiia, no najčastejšie však pri výtvarnom umení. […]

Dobrý príbeh je základ úspešnej prezentácie

Naozaj dobrá prezentácia má rozprávať pútavý príbeh. Asi to znie ako celkom lacné klišé z amerického filmu, avšak v skutočnosti je to jedna z najcennejších rád, ktorú môžete dostať od najlepších prezentátorov sveta, ktorí sa tomuto povolaniu venujú už dlhé roky. Prečo je pútavý príbeh v prezentácií taký dôležitý?

5 rád ako prezentovať ako Steve Jobs

Steve Jobs, spoluzakladateľ Apple sa pri uvedení nových produktov na trh nesústredil iba na predchádzajúce predajné výsledky, prípadne technické vlastnosti produktov, ale naopak na ich hlavné výhody. Taktiež sa sústredil najmä na vlastný preslov a dokonalú prezentáciu, ktorým prikladal nesmiernu dôležitosť.

5 najčastejších chýb pri tvorbe prezentácie

PowerPoint je jeden z najlepších programov pre tvorbu multimediálnych prezentácií, a taktiež sa radí medzi jeden z najpoužívanejších softvérov na prezentovanie po celom svete. Vďaka tomu sa však stretávame aj s mnohými PowerPoint prezentáciami, ktoré nie su moc dobre spracované, a to či už po grafickej, tak i obsahovej stránke. Áno, každá prezentácia sa dá […]